Ga naar hoofdinhoud

    Marktcijfers uit ons eigen aanbod

    Spanjeisprachtig.nl Nieuwbouw Index

    2.209 actuele nieuwbouwwoningen in 161 Spaanse plaatsen. Peildatum 17 oktober 2026, de cijfers worden dagelijks bijgewerkt.

    Editie oktober 2026. De analyse en editie worden automatisch vernieuwd op de 1e van elke maand. Volgende editie: 1 november 2026.

    Verkoopscorebord: verkochte woningen per maand

    In totaal 657 woningen sinds de start van de meting.

    mei 2026
    68*
    juni 2026
    179
    juli 2026
    133
    augustus 2026
    132
    september 2026
    145
    oktober 2026
    0*

    * Geen volledige maand: de eerste maand van de meting en de lopende maand zijn nog niet compleet.

    Actueel aanbod
    2.209

    In 161 plaatsen

    Gemiddelde vraagprijs
    € 972.855

    Van € 300.000 tot € 24.000.000

    Gemiddelde prijs per m²
    € 4.941

    Op basis van het opgegeven woonoppervlak

    Nieuw aanbod (30 dagen)
    48

    Nieuw toegevoegde woningen

    Kort samengevat

    • Spanjeisprachtig.nl telt 2.209 actuele nieuwbouwwoningen in 161 Spaanse plaatsen (peildatum 17 oktober 2026).
    • De gemiddelde vraagprijs is € 972.855, gemiddeld € 4.941 / m².
    • Costa del Sol: 1.081 woningen, gemiddeld € 1.191.754 en € 5.843 / m².
    • Costa Blanca: 785 woningen, gemiddeld € 777.449 en € 4.094 / m².
    • Costa Cálida: 252 woningen, gemiddeld € 519.834 en € 3.759 / m².
    • Costa de la Luz: 44 woningen, gemiddeld € 2.161.466 en € 5.795 / m².
    • Een appartement kost gemiddeld € 671.464, een villa gemiddeld € 3.072.614.
    • Gemiddelde prijs nieuwbouw Marbella: € 2.523.406 (€ 7.157 / m²).
    • Gemiddelde prijs nieuwbouw Estepona: € 1.020.544 (€ 5.928 / m²).
    • Nieuw aanbod in de afgelopen 30 dagen: 48 woningen.

    Bron: Spanjeisprachtig.nl Nieuwbouw Index, peildatum 17 oktober 2026. Vrij te gebruiken met bronvermelding en link.

    Nieuwbouw per regio

    Aantal woningen, gemiddelde vraagprijs en prijs per vierkante meter per kustregio. Wij indexeren een regio pas vanaf 3 woningen in het aanbod.

    Nieuwbouw per regio
    RegioWoningenGem. prijs€/m²VanafTotNieuw (30d)
    Costa del Sol1.081€ 1.191.754€ 5.843€ 302.000€ 19.500.00025
    Costa Blanca785€ 777.449€ 4.094€ 300.000€ 4.650.00022
    Costa Cálida252€ 519.834€ 3.759€ 300.000€ 3.625.0001
    Costa de la Luz44€ 2.161.466€ 5.795€ 341.000€ 24.000.0000
    Costa Almería40€ 438.354€ 3.537€ 320.000€ 586.9000
    Costa Tropical6€ 644.333€ 5.241€ 345.000€ 1.950.0000

    Regio's verschijnen automatisch in deze tabel zodra er een minimaal aanbod van 3 woningen in is. Prijzen zijn vraagprijzen van projectontwikkelaars, exclusief kosten koper.

    Top 10 plaatsen met de meeste verkopen

    Plaatsen waar de afgelopen 12 maanden de meeste nieuwbouwwoningen zijn verkocht. Een woning geldt als verkocht zodra die uit de XML-feed van de projectontwikkelaar verdwijnt. In totaal gingen er in deze periode 657 woningen van de markt.

    Top 10 plaatsen met de meeste verkopen
    #PlaatsRegioVerkocht (12 mnd)AandeelHuidig aanbodDoorloopsnelheid
    1EsteponaCosta del Sol8112,3%21227,6%
    2FuengirolaCosta del Sol446,7%10429,7%
    3Pilar de la HoradadaCosta Blanca365,5%7233,3%
    4MarbellaCosta del Sol345,2%12521,4%
    5TorreviejaCosta Blanca324,9%6632,7%
    6Las Lagunas de MijasCosta del Sol274,1%12917,3%
    7FinestratCosta Blanca213,2%8020,8%
    8MijasCosta del Sol213,2%7721,4%
    9Ciudad QuesadaCosta Blanca182,7%3931,6%
    10La Finca GolfCosta Blanca152,3%2438,5%

    Doorloopsnelheid is het aantal verkopen gedeeld door de verkopen plus het huidige aanbod: hoe hoger, hoe sneller een plaats leegloopt. Plaatsen verschijnen vanaf 3 verkopen in 12 maanden.

    Top 10 duurste plaatsen

    Plaatsen met de hoogste gemiddelde vraagprijs, vanaf 3 woningen in het aanbod.

    Top 10 duurste plaatsen
    PlaatsRegioWoningenGem. prijs€/m²
    Pueblo NuevoCosta de la Luz4€ 6.787.500€ 7.079
    SotograndeCosta de la Luz4€ 4.418.250€ 5.280
    Colinas de MálagaCosta del Sol5€ 3.195.000€ 6.100
    BenahavísCosta del Sol47€ 3.156.932€ 7.897
    San RoqueCosta de la Luz12€ 2.873.333€ 4.526
    BenissaCosta Blanca12€ 2.741.667€ 4.616
    TeuladaCosta Blanca6€ 2.727.500€ 5.742
    MarbellaCosta del Sol125€ 2.523.406€ 7.157
    Pueblo MascaratCosta Blanca4€ 2.337.500€ 8.312
    Cumbre del SolCosta Blanca20€ 2.323.749€ 4.394

    Laagste prijs per m²

    Plaatsen waar je per vierkante meter het minst betaalt.

    Laagste prijs per m²
    PlaatsRegioWoningenGem. prijs€/m²
    BenferriCosta Blanca4€ 335.500€ 1.566
    Hondón de las NievesCosta Blanca5€ 333.430€ 2.518
    la RomanaCosta Blanca3€ 368.333€ 2.604
    PinosoCosta Blanca3€ 466.667€ 2.737
    Islas MenoresCosta Cálida9€ 399.667€ 2.785
    RoldánCosta Cálida3€ 407.600€ 2.914
    PuriasCosta Cálida4€ 386.814€ 2.984
    Santiago de la RiberaCosta Cálida3€ 520.000€ 3.053
    Pinar de CampoverdeCosta Blanca3€ 532.467€ 3.095
    TorroxCosta del Sol11€ 378.818€ 3.102

    Waar krijg je de meeste m² voor 500.000 euro?

    Gemiddeld woonoppervlak van woningen met een vraagprijs tot en met 500.000 euro.

    Waar krijg je de meeste m² voor 500.000 euro?
    PlaatsRegioGem. woonoppervlakGem. prijsWoningen
    BenferriCosta Blanca216 m²€ 335.5004
    VeraCosta Almería175 m²€ 407.05022
    RoldánCosta Cálida159 m²€ 407.6003
    San Juan de los TerrerosCosta Almería154 m²€ 463.3644
    San Miguel de SalinasCosta Blanca153 m²€ 380.80812
    Casares CostaCosta del Sol146 m²€ 470.5504
    Monforte del CidCosta Blanca145 m²€ 393.3003
    Hondón de las NievesCosta Blanca142 m²€ 333.4305
    la RomanaCosta Blanca142 m²€ 368.3333
    Islas MenoresCosta Cálida140 m²€ 372.1258

    Appartement versus villa

    Aantal, gemiddelde vraagprijs en prijs per vierkante meter per woningtype.

    Appartement versus villa
    WoningtypeWoningenGem. prijs€/m²
    Appartement542€ 671.464€ 5.267
    Penthouse396€ 772.165€ 5.392
    Begane grond357€ 609.259€ 4.911
    Vrijstaande woning300€ 623.579€ 3.702
    Villa284€ 3.072.614€ 6.073
    Tussenwoning181€ 731.153€ 4.170
    Bovenbungalow64€ 407.563€ 3.903
    Benedenbungalow57€ 387.596€ 3.746
    Halfvrijstaande woning23€ 663.130€ 3.766
    Bungalow4€ 851.650€ 4.384

    Een villa uit ons aanbod is gemiddeld € 2.401.150 duurder dan een appartement.

    Gemiddelde prijs in bekende plaatsen

    Marbella, Estepona en andere veelgezochte bestemmingen.

    Gemiddelde prijs in bekende plaatsen
    PlaatsRegioWoningenGem. prijs€/m²
    MarbellaCosta del Sol125€ 2.523.406€ 7.157
    AlteaCosta Blanca10€ 2.187.000€ 4.852
    MijasCosta del Sol77€ 1.042.200€ 5.540
    EsteponaCosta del Sol212€ 1.020.544€ 5.928
    CalpeCosta Blanca55€ 867.829€ 4.610
    FinestratCosta Blanca80€ 825.821€ 3.988
    FuengirolaCosta del Sol104€ 786.805€ 5.191
    TorremolinosCosta del Sol41€ 663.037€ 5.989
    DeniaCosta Blanca8€ 611.500€ 5.096
    TorreviejaCosta Blanca66€ 440.641€ 3.627

    Nieuw aanbod afgelopen 30 dagen

    48 nieuwe woningen, verdeeld over de regio's.

    Nieuw aanbod afgelopen 30 dagen
    RegioNieuw (30d)Aandeel
    Costa del Sol2552%
    Costa Blanca2246%
    Costa Cálida12%

    Prijswijzigingen

    Vraagprijzen die de afgelopen 30 dagen zijn aangepast.

    Prijsverlagingen
    2

    Gemiddeld 5.6% lager

    Prijsverhogingen
    2

    Gemiddeld 46.3% hoger

    Analyse van de cijfers

    Editie oktober 2026, toelichting bij de cijfers van oktober 2026, opgesteld en gecontroleerd met Gemini en GPT, gepubliceerd op 16 oktober 2026.

    Het totale nieuwbouwaanbod omvat momenteel 2.209 woningen verdeeld over 161 steden. De gemiddelde vraagprijs over het gehele aanbod bedraagt € 972.855, waarbij de gemiddelde prijs per vierkante meter uitkomt op € 4.941 bij een gemiddelde oppervlakte van 195 vierkante meter. De prijzen in de markt lopen uiteen van minimaal € 300.000 tot maximaal € 24.000.000.

    Tussen de verschillende regio's zijn duidelijke prijsverschillen zichtbaar. De Costa del Sol telt met 1.081 woningen het grootste aanbod en kent een gemiddelde prijs van € 1.191.754 en € 5.843 per vierkante meter. Aan de Costa Blanca staan 785 woningen geregistreerd voor een gemiddelde prijs van € 777.449 en € 4.094 per vierkante meter.

    Binnen de woningtypes vormen appartementen het grootste segment met 542 woningen, een gemiddelde oppervlakte van 128 vierkante meter, een gemiddelde prijs van € 671.464 en een prijs van € 5.267 per vierkante meter. Villa's bevinden zich in het hogere segment met 284 woningen, een gemiddelde oppervlakte van 530 vierkante meter, een gemiddelde prijs van € 3.072.614 en een prijs van € 6.073 per vierkante meter. In de afgelopen 30 dagen zijn er 48 nieuwe woningen aan het totale aanbod toegevoegd, waarvan 25 aan de Costa del Sol, 22 aan de Costa Blanca en 1 aan de Costa Cálida.

    Cijfers overnemen

    Deze cijfers mogen vrij worden overgenomen door pers, bloggers en vergelijkingssites, met bronvermelding en een link naar deze pagina.

    Spanjeisprachtig.nl Nieuwbouw Index, Editie oktober 2026, peildatum 17 oktober 2026.
    2.209 actuele nieuwbouwwoningen in 161 Spaanse plaatsen.
    Gemiddelde vraagprijs € 972.855, gemiddeld € 4.941 / m².
    Costa del Sol: 1.081 woningen, gemiddeld € 1.191.754, € 5.843 / m².
    Costa Blanca: 785 woningen, gemiddeld € 777.449, € 4.094 / m².
    Costa Cálida: 252 woningen, gemiddeld € 519.834, € 3.759 / m².
    Costa de la Luz: 44 woningen, gemiddeld € 2.161.466, € 5.795 / m².
    Costa Almería: 40 woningen, gemiddeld € 438.354, € 3.537 / m².
    Costa Tropical: 6 woningen, gemiddeld € 644.333, € 5.241 / m².
    Nieuw aanbod laatste 30 dagen: 48 woningen.
    Verkopen: in de laatste 12 maanden zijn er 657 nieuwbouwwoningen verkocht (uit de feed van de ontwikkelaar verdwenen). Meest verkocht in Estepona (81, 12,3% van alle verkopen).
    Verkochte woningen per maand: mei 2026: 68 (deelmaand), juni 2026: 179, juli 2026: 133, augustus 2026: 132, september 2026: 145, oktober 2026: 0 (deelmaand).
    Methode: regio's, plaatsen en woningtypes worden pas geïndexeerd vanaf 3 woningen in het aanbod. Verkochte plaatsen verschijnen vanaf 3 verkopen in 12 maanden. Handmatig toegevoegde woningen tellen niet mee als verkoop.
    Bron: Spanjeisprachtig.nl, https://www.spanjeisprachtig.nl/nieuwbouw-index

    Bron: Spanjeisprachtig.nl Nieuwbouw Index (peildatum 17 oktober 2026), https://www.spanjeisprachtig.nl/nieuwbouw-index

    Zo zijn de cijfers berekend

    De Nieuwbouw Index is gebaseerd op het volledige, actueel beschikbare nieuwbouwaanbod op Spanjeisprachtig.nl. Alle woningen komen rechtstreeks van Spaanse projectontwikkelaars, dus zonder makelaarskosten.

    Prijzen zijn vraagprijzen exclusief kosten koper. De prijs per vierkante meter wordt berekend over woningen met een opgegeven woonoppervlak van meer dan 20 m². Wij indexeren pas vanaf 3 woningen: regio's, plaatsen en woningtypes met minder dan 3 woningen in het aanbod blijven volledig buiten de index en de ranglijsten, zodat één uitschieter het gemiddelde niet vertekent. Zodra een regio 3 of meer woningen heeft, verschijnt die automatisch in de volgende editie.

    Voor de verkoopcijfers geldt als definitie: een woning is verkocht zodra die uit de XML-feed van de projectontwikkelaar verdwijnt. De top 10 van meest verkochte plaatsen kijkt naar de laatste 12 maanden en verschijnt vanaf 3 verkopen per plaats. Handmatig toegevoegde woningen komen niet uit een XML-feed en tellen daarom niet mee in deze ranglijst.

    De cijfers worden dagelijks vernieuwd na de synchronisatie van het aanbod. Wil je een specifieke uitsnede, bijvoorbeeld per provincie of woningtype? Neem contact met ons op, wij leveren de cijfers graag aan.

    Verder lezen: kosten koper in Spanje, het koopproces stap voor stap en het volledige woningaanbod.

    Disclaimer en gebruiksvoorwaarden

    De Nieuwbouw Index is een momentopname van het aanbod op Spanjeisprachtig.nl en geen officiële statistiek van de volledige Spaanse nieuwbouwmarkt. De cijfers geven een beeld van ons eigen aanbod en kunnen daardoor afwijken van de markt als geheel. Regio's, plaatsen en woningtypes worden pas geïndexeerd zodra er minimaal 3 actuele woningen in het aanbod staan. De verkoopcijfers meten woningen die uit de XML-feed van projectontwikkelaars zijn verdwenen over de laatste 12 maanden; dat is onze definitie van verkoop en geen officiële registratie van transacties.

    Alle genoemde prijzen zijn vraagprijzen van Spaanse projectontwikkelaars, exclusief kosten koper, en kunnen dagelijks wijzigen. De inhoud van deze pagina is geen aanbod, geen (financieel of juridisch) advies, geen waardebepaling en geen taxatie, en mag niet als basis dienen voor een investeringsbeslissing.

    Wij stellen de cijfers met de grootst mogelijke zorg samen, maar kunnen niet uitsluiten dat er onjuistheden of onvolledigheden in voorkomen. Spanjeisprachtig.nl aanvaardt geen aansprakelijkheid voor beslissingen die op basis van deze cijfers worden genomen. De begeleidende analysetekst is met AI opgesteld op basis van onze eigen cijfers en door een tweede AI-model gecontroleerd; redactionele fouten blijven mogelijk.

    De cijfers mogen vrij worden overgenomen door pers, bloggers en vergelijkingssites, mits met bronvermelding "Spanjeisprachtig.nl, Nieuwbouw Index" en een werkende link naar deze pagina. Raadpleeg ook onze algemene disclaimer.